iqonic-blog

در سال های اول ممکن است برخی از اختلالات واضح در راه رفتن فرزندتان مشاهده کنید. اما نگران نباشید زیرا بسیاری از این اختلالات جزوی از روند تکامل کودک محسوب می شود و به مرور زمان اصلاح می شوند.

iqonic-blog

پای شارکو عارضه‌ای نادر اما جدی است که می‌تواند افراد مبتلا به نوروپاتی محیطی، به‌ویژه مبتلایان به دیابت را تحت تأثیر قرار دهد. این عارضه روی استخوان ها، مفاصل و بافت نرم پا یا مچ پا به شدت تاثیر می گذارد

iqonic-blog

در پی آسیب ضربه ای به تاندون اکستانسور(یا باز کننده ی انگشت)؛ فرد نمی تواند به صورت فعال انگشت خود را صاف کند که به آن دفورمیتی انگشت چکشی می گویند

iqonic-blog

آنچه قبل از استفاده از پروتز پا باید بدانید پای مصنوعی یا پروتز برای افرادی که دچار قطع پا هستند ساخته می شود تا عملکرد و گاهی اوقات حتی ظاهر پای واقعی را تقلید کند.

iqonic-blog

صافی کف پا در دوران کودکی نسبتا شایع است. درمان صافی کف پا تا قبل از بسته شدن صفحه ی رشد کودک انجام می شود و در سنین بالاتر فقط استفاده از کفی مخصوص صافی کف پا می تواند عوارض آن را کنترل کند. به همین علت در درمان صافی کف پا گولدن تایم را نباید از دست دهیم

iqonic-blog

هر دردی در پاشنه به دلیل Heel Spur نیست. گرچه اکثریت مردم درد پلانتار فاشیاتیس را با درد خار پاشنه اشتباه می گیرند؛ تشخیص این موضوع توسط پزشک با عکس برداری انجام می شود.

iqonic-blog

افراد مبتلا به دیابت نسبت به دیگران در معرض خطر بالای ابتلا به مشکلات پا هستند. بیش از نیمی از بیماران دیابتی به دلیل آسیب عصبی یا رگ های خونی، حس پاهای خود را از دست می دهند و بدون اینکه بدانند می توانند به خود آسیب برسانند.

iqonic-blog

با توجه به اهمیت نقش ستون فقرات در سلامت و کیفیت زندگی، باید قبل از استفاده از کمربند طبی اطلاعات کافی درباره ی ستون فقرات و تاثیر درمانی کمربند طبی داشته باشیم.

iqonic-blog

درمان کلاب فوت یا پا چنبری با بریس دنیس براون انجام می شود اگر کودک در زمان مناسب درمان شود می تواند در آینده مثل بقیه بچه ها از زندگی خود لذت ببرد

iqonic-blog

در افرادی که قطع عضو اندام تحتانی دارند مشکلات پوستی ممکن است به صورت زخم ،تاول یا واکنش آلرژیک رخ دهد که زمینه ساز یک عفونت در استمپ( عضو باقی مانده) شود.  از آنجا که درون سوکت پروتز( قسمت بالایی) یک محیط بسته است در درجه اول رعایت بهداشت و ضدعفونی کردن مداوم و روزانه آن الویت حفظ سلامت پوست شما مددجوی گرامی است.

iqonic-blog

در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند که تنها سالمندان به آن کفش ها نیاز دارند، حقیقت این است که کفش های ارتوپدی می توانند به افراد بدون در نظر گرفتن سنشان کمک کنند؛ حتی اگر کودک هستید یا نوجوان یا مبتلا به دیابت هستید.در کلینیک آریاپایا کرج همکاران مجرب ما بعد از معاینه و اسکن، کفش طبی مورد نظر را برای شما می سازند.

iqonic-blog

آرتروز یا استئوآرتریت از بیماری های تخریبی مفصل است که تشخیص و درمان به موقع در آن بسیار اهمیت دارد. استفاده از زانوبند طبی در تسکین درد و کمک به عملکرد مفاصل نقش مهمی را ایفا می کند

iqonic-blog

زانوی پرانتزی به حالتی می گویند که اگر فرد مچ پاها را به هم بچسباند؛ زانوها از هم فاصله دارند. این دفورمیتی می تواند در هر سنی بروز پیدا کند با مراجعه به کلینیک آریاپایا کرج می توانید در هر سنی از خدمات درمانی زانو پرانتزی استفاده کنید.