در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند که تنها سالمندان به آن کفش ها نیاز دارند، حقیقت این است که کفش های ارتوپدی می توانند به افراد بدون در نظر گرفتن سنشان کمک کنند؛ حتی اگر کودک هستید یا نوجوان یا مبتلا به دیابت هستید.

قطعا که دارید این مقاله را می خوانید برایتان سوال پیش آمده که فواید استفاده از کفش طبی چیست؟ کفش طبی چیست؟ برای پاسخ به این سوالات، با کلینیک آریا پایا همراه باشید.

کفش‌ مناسب، نقش حیاتی در تحرک افراد دارد. با این حال پوشیدن کفش مناسب گاهی اوقات برای افرادی با شرایط خاص کافی نیست. اگر دفورمیتی پا یا انگشتان پا، آسیب شدید پا، بونیون های بزرگ، زخم باز یا بیماری عصبی دارید که پاهای شما را تحت تاثیر قرار می دهد، ممکن است به کفش های ارتوپدی نیاز داشته باشید.

کفش‌های ارتوپدی کفش‌هایی هستند که به‌طور خاص برای حمایت یا سازگاری با مکانیک و ساختار پا، مچ پا و ساق طراحی شده‌اند و دارای تعدادی ویژگی‌ها و عملکردهای مفید پزشکی هستند که آنها را از کفش‌های روزمره جدا می‌کند. اگر ساختار پای شما غیرطبیعی باشد، به احتمال زیاد به کفش های ارتوپدی نیاز خواهید داشت.

کفش‌های ارتوپدی برای تسکین درد و حمایت بیشتر برای افراد مبتلا به شرایط دردناکی که مچ پا، پا یا ساق پا را تحت تأثیر قرار می‌دهند، طراحی شده‌اند. در گذشته این کفش ها به گونه ای ساخته می شدند که کاربردی باشند و مد روز نباشند، اما امروزه جذابیت بیشتری دارند و برای استفاده روزمره زیبا به نظر می رسند.

در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند که تنها سالمندان به آن کفش ها نیاز دارند، حقیقت این است که کفش های ارتوپدی می توانند به افراد بدون در نظر گرفتن سنشان کمک کنند؛ حتی اگر کودک هستید یا نوجوان یا مبتلا به دیابت هستید.

کفش طبی چه زمانی به من کمک می کند؟

به طور کلی، عملکرد اصلی کفش های ارتوپدی، حمایت بهتر از پاها و پاها نسبت به کفش های معمولی است. طراحی کفش ها بسته به شرایط و مشکل سلامتی شما متفاوت است.

برای مثال، فردی که انگشت چکشی دارد، کفش‌های ارتوپدی می‌پوشد که کاملاً متفاوت از کفش‌هایی است که فردی با صافی کف پا می‌پوشد. هیچ طراحی جهانی وجود ندارد که برای همه نوع بیماری ها و شرایط کمک کند.

 

بیشتر بخوانید: اسکن کف پا 

 

پس اگر خودتان یا فرزندتان به هر نوع بیماری مبتلا هستید که راه رفتن را دردناک می کند یا راه رفتن غیر نرمال می باشد؛ باید کفش های ارتوپدی تهیه کنید. این شامل تمام شرایطی می شود که پوشیدن کفش های معمولی را ناراحت کننده می کند، یا اگر راه رفتن با انواع دیگر کفش باعث خستگی و درد در پاها یا پاها می شود.

از آنجایی که افراد در هر جنسیت و سن می توانند از این شرایط رنج ببرند، کفش هایی برای سالمندان، کودکان و بزرگسالان طراحی شده است.

ویژگی کفش های طبی چیست؟

چندین ویژگی کلیدی وجود دارد که در تمام کفش های طبی مشترک است:

  • پاشنه کفش های طبی در مقایسه با سایر کفش ها سفت هستند و یک ارتفاع استاندارد دارند.
  • پهنی دارند که از انگشتان پا حمایت می کندToe Box
  • قسمت پشتی کفش سفت می باشد و از پیچ خوردگی و چرخش مچ پا جلوگیری می کند
  • بسیاری از کفش های ارتوپدی دارای کفی طبی داخلی هستند که برای ایجاد راحتی و حمایت پای فرد مورد نیاز است
ساخت کفش طبی کرج

نقش کفش طبی در بهبود زندگی فرد و درمان بیماری ها چیست؟

کفش های ارتوپدی می توانند جریان خون را تقویت کنند.
اگر از درد عصبی رنج می برید، کفش های ارتوپدی می توانند کیفیت زندگی را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشند. برای افرادی که از نوروپاتی دیابتی رنج می‌برند، پوشیدن کفش‌های ارتوپدی که برای آن‌ها طراحی شده و دارای قوس مناسب باشند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوروپاتی دیابتی خطرناک است زیرا توانایی احساس چیزی را در ناحیه پا کاهش می دهد و آسیب های مختلف به سادگی نادیده گرفته می شوند. نوروپاتی همچنین گردش خون را کاهش می دهد. اگر از کفش های ارتوپدی استفاده  کنید، پا می تواند دربستری امن حرکت کند. کفش طبی بسیاری از افراد دیابتی و نوروپاتی را از از دست دادن یک پا نجات داده اند.

کفش های ارتوپدی به حفظ تحرک کمک می کنند
شرایطی مانند کف پای صاف، بونیون، فاسیای کف پا، خار پاشنه و انگشت چکشی و درد مزمن پا نه تنها می تواند کیفیت زندگی را کاهش دهد، بلکه می تواند توانایی فرد را برای راه رفتن یا حتی ایستادن محدود کند. کفش های ارتوپدی با کمک ساختار خاص و کفی طبی می توانند این تحرک را برگردانند.

از آنجایی که آنها ساختار کفش طبی می تواند قوس ها را حفظ کند؛ راه حلی عالی برای مشکلات پایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. اغلب اوقات، زمانی که برای مدت طولانی از کفش های نامناسب استفاده می کنید، مشکلات اساسی ظاهر می شوند.

ساخت کفش طبی با اسکن در کرج

نمی توان این واقعیت را انکار کرد که کفش های ارتوپدی به پاها احساس بسیار بهتری می دهند. آنها نه تنها به جلوگیری از صدمات کمک می کنند، بلکه از ایجاد شرایط شدید پا جلوگیری می کنند. 

در کلینیک ارتوپدی فنی آریاپایا در کرج همکاران مجرب ما بعد از معاینه و اسکن، کفش طبی مورد نظر را برای شما می سازند.

4 نظر

  1. بازتاب:اهمیت اسکن پا و کفی طبی در درمان صافی کف پا - آریا پایا
  2. بازتاب:آیا استفاده از بریس در درمان آرتروز زانو موثر است؟ - آریا پایا
  3. بازتاب:آیا زانوی پرانتزی درمان می شود؟ - آریا پایا
  4. بازتاب:حرکات اصلاحی در درمان صافی کف پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button